E-mail: info@digidata.cz
Telefon: +420 776 600 121

Digitalizace audio a video nahrávek

Kazety (S)VHS a (S)VHS-C, kazety miniDV a Digital8, kazety Hi a Video8, filmy 8 mm a 16 mm (celuloid)

...

Video nahrávky z analogových kazet jsou nahrány přes digitální převodník Canopus ADVC 300 do počítače, kde probíhá případné čištění záznamu a střih. Záznam je standardně uložen ve výsledném formátu DVD-video (VOB soubory) pro přehrávání na DVD přehrávači. V případě vašeho zájmu Vám záznam uložíme také ve formátu MPEG-2 / MPEG-4 pro přehrávání na počítači a mobilních zařízeních nebo ve formátu AVI pro možnost následného střihu a dodatečných úprav.

  • DVD (VOB) = max. 70 minut
  • DVD (AVI) = max. 20 minut
  • DVD (AVI) = max. 70 minut
Novinka: Na standardní Blu-ray disk o kapacitě 25 GB vám uložíme až 120 minut záznamu v HD rozlišení z digitálních kamer (HDD, paměťových karet).

Digitalizaci 8 mm a 16mm filmů (celuloid) ve formátu Normal i Super provádíme na profesionálním zařízení RetroScan Universal Mark-II od firmy MovieStuff, kterou používá například také Akademie filmového umění a věd v Hollywoodu.

Orientační délka 8 mm cívek:
  • Průměr 7,5 cm = cca 3 minuty záznamu
  • Průměr 13 cm = cca 15 minut záznamu
  • Průměr 18 cm = cca 30 minut záznamu
  • Délka pásku 60 m = cca 15 minut záznamu

Magnetofonové kazety, magnetofonové pásky, gramofonové desky SP a LP, šelakové desky

...

Veškeré audio nahrávky jsou digitálně zpracovány a základní vyčištění nahrávek je již v ceně. Záznam je standardně uložen ve výsledném formátu audioCD nebo MP3 pro přehrávání na CD přehrávači a mobilních zařízeních. V případě vašeho zájmu Vám záznam uložíme v jiném formátu. U znečištěných desek používáme k jejich čištění tlakovou vzduchovou pračku, která odstraní prach a nečistoty z celého povrchu i drážek.

  • audioCD = max. 80 minut
  • CD ve formátu MP3 = max. 700 minut

Fotografie (max. A4), negativy 35 mm, diapozitivy 35 mm, obrazové předlohy

...

Negativy či diapozitivy skenujeme ve formátu JPEG v rozlišení 2400 DPI nebo 4000 DPI. Možnost použití korekce ICE 4 pro odstranění prachu a škrábanců (korekce ICE funguje pouze u barevných negativů a diapozitivů), fotografie v rozlišení 300 DPI. Pro dosažení nejvyšší možné kvality skenování diapozitivů doporučujeme diapozitivy dodávat v rámečcích bez skleněných výplní.

„Udržujeme vzpomínky naživu.”

Cookies

Společnost DIGIDATA, s.r.o. a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Přijmout vše“.

Přijmout vše